lorem

admteof@ukr.net

РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ПЕРЕЛІК інформаційно-довідкових матеріалів з питань цивільного захисту Теофіпольського району

Приймальням «гарячої телефонної лінії» для надання консультативної допомоги населенню щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій
Телефони " Гарячої лінії" Райдержадміністрації:3-12-34; 3-06-63

Все про субсидії

БЕЗПЕКА ГРОМАДЯН
Безпека громадян
Меню сайту
Повідомлення
Голодомор
Податкова
Головна » 2016 » Липень » 6 » Небезпечне літо: перегрів на сонці і його симптоми
15:03
Небезпечне літо: перегрів на сонці і його симптоми

Спекотне літо несе в собі не тільки безтурботний відпочинок, аромат стиглих абрикос і шоколадну засмагу, а й цілком реальні небезпеки для здоров’я, в числі яких — перегрів на сонці, відомий в медицині як тепловий удар.

Перегрів на сонці

Якщо весь день ви проводите в прохолодному кондиціонованому приміщенні, а на вулицю виходите тільки із заходом сонця — вдихніть спокійно і почитайте статтю про небезпеку сидячої роботи. Решту ж настійно запрошуємо ознайомитися з симптомами перегріву, правилами першої допомоги та способами уникнути цієї підступної річної напасті.

Ступені та симптоми перегріву

Перегрів виникає, коли організм перестає справлятися з терморегуляцією. Відбувається це внаслідок сильного потовиділення, порушення водно-сольового обміну і згущення крові, утруднення кровотоку і нестачі кисню в мозку.

Існує 4 ступені перегріву організму. Кожна з них має свої особливі ознаки:

Перша ступінь перегріву виникає при температурі до 40С. Тепловіддача відбувається через піт на шкірі і дихання, температура тіла залишається нормальною. Людина може скаржитися на млявість, сонливість, небажання працювати.

Друга ступінь загрожує нам, якщо температура навколишнього середовища досягає 50С. Теплове навантаження перестає компенсуватися потовиділенням, і в організмі накопичується тепло. Температура тіла при цьому може досягати 38С, людину мучить відчуття спеки, пульс частішає на 40-60 ударів.

Вплив температури вище 60С загрожує третім ступенем перегріву. Температура тіла підвищується до 40С, серцебиття прискорюється до 160 ударів на хвилину. Відзначається почервоніння шкіри, піт стікає великими краплями. Людина може відчувати збудження, відчуття здавленості в скронях, сильний головний біль.

Четверту ступінь перегріву і називають тепловим ударом. Діяльність серця і нервової системи різко порушується, людині терміново необхідна медична допомога.

Перша допомога при перегріванні

Ступені тяжкості теплового удару

Важливо також пам’ятати, що отримати сильний тепловий удар можна і при температурі 40С, якщо знаходитися в несприятливому середовищі занадто довго. Запам’ятайте ступені тяжкості перегріву.

Легка форма характеризується головним болем, нудотою, тахікардією, прискореним диханням.

Середня форма супроводжується головним болем, нудотою і блювотою, запамороченням, підвищенням температури тіла до 40 градусів.

Важка форма загрожує сплутаністю свідомості, аритмією, сильним жаром, маренням і навіть комою.

Дійте негайно: перша допомога при перегріванні

При найменшій підозрі на тепловий удар необхідна невідкладна допомога. Будьте уважні до оточуючих: нерідко в спеку людям стає погано в громадському транспорті або на вулиці, і ваше втручання може врятувати їм життя. Якщо ви побачили, що людина слабо стоїть на ногах, бліда, тримається за серце або голову, поцікавтеся, чи потрібна їй допомога.

Оголіть потерпілого, покладіть його в тінь, підніміть ноги.

Обітріть тіло мокрим прохолодним рушником, намочіть лице, охолодіть голову за допомогою термопакету або холодного компресу.

Повернути людину до тями можна за допомогою нашатирного спирту.

Коли потерпілий повернеться в свідомість, напоїть його холодною водою.

Особливо важко переносять перегрів організму люди похилого віку, товсті люди та діти. За станом останніх слід стежити особливо ретельно, адже маленька дитина не може виразно описати дорослому свої відчуття.

Перегрів на сонці

Перегрів у дитини

Якщо ви знаходитесь на пляжі, а ваша дитина раптово стала млявою, плаксивою, скаржиться на нудоту — не списуйте це на звичайну втому або капризи. Негайно відведіть її в тінь, дайте холодне питво, поспостерігайте за зміною стану.

Пам’ятайте: в жарку пору року перебувати на сонці можна до 10 ранку і після 4:00 вечора. Поки сонце в зеніті, влаштуйте собі сієсту або намагайтеся триматися в тіні.

Ще одне важливе зауваження: симптоми перегріву можна переплутати із застудою через головний біль і підвищену температуру тіла. Якщо ви не впевнені в причинах свого нездужання, зверніться до лікаря.

 

Заступник начальника відділу ЖКГ та будівництва райдержадміністрації А. Шайнога

Переглядів: 792 | Додав: Ira | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Історія
Герб
Вибори 2015
Вибори
Реформи в Україні
РЕФОРМИ
Підтримай АРМІЮ
Відправ СМС на номер 565
Пошук
Форма входу
Меню
Підписка

Введіть свою email адресу:

Отримуйте свіжі новини

Календар
«  Липень 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
    123
45678910
11121314151617
18192021222324
25262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Банери
Установите Flash player для просмотра!
Вверх
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz