Теофіпольський район знаходиться у північно–західній частині Хмельницької області. Площа - 0,716 тис.км2.
На території району проживає 27,3 тисяч жителів (станом на 01.01.2015).
За адміністративним устроєм район поділяється на 22 сільських та 2 селищних ради, 2 смт і 53 села.
Функції органів влади в районі виконують: виконавчої - районна державна адміністрація (смт.Теофіполь вул. Леніна, 19 тел. 3-12-32, 3-12-34 тел/факс. 3-05-95 @.mаіl:admteof@ukr.net; законодавчої - районна рада (смт. Теофіполь вул. Леніна,19 тел. 3-16-00 тел/факс. 3-14-09), інтернет-сайт: http://tfrada.ucoz.ua
Район розташований на північно-східних схилах Поліського плато Волино - Подільської височини. Поверхня переважно слабо розчленована рівнина. Грунти чорноземні. Лежить у лісостеповій зоні. Теофіпольський район на півночі межує з Білогірським районом, на сході з Красилівським та Ізяславським, на півдні з Волочиським районом та на заході з Лановецьким районом Тернопільської області.
Річна сітка доволі густа, в основному північно-західного направлення і відноситься до басейну р. Полква - правої притоки р. Горинь. Загальна площа земель водного фонду становить 804 га. Під озерами та ставками знаходиться - 650 га, 154 га становить площа річок. Територією району течуть річки Жердя, Нірка, Полква, Семенівка, Хомора та інші, тут бере початок річка Случ (поблизу села Червоний Случ).
Територія району розміщена в середній частині Волино - Подільського артезіанського басейну. На території району розташовано 80 артезіанських свердловин та 518 криниць з питною водою.
В с. Коров'є (в чотирьох кілометрах від райцентру) відкрито родовище лікувально - мінеральної води хлоридно-натрієвого складу з мінералізацією 4,4 - 7,9 г/м, яка відповідає мінеральним водам миргородського типу (для лікування шлунково - кишкового тракту).
Друге родовище знаходиться на території с.Волиця-Польова. Назва дослідженої води "Білий камінь", яка має лікувальні властивості і відноситься по своїх властивостях до Миргородських вод. Потужність родовища становить 190 м3/добу.
Ресурси підземних вод по району складають - 98 тис.м3/добу.
Географічна будова ландшафту району характеризується наявністю родовищ корисних копалин, таких як глина, пісок, вапняний камінь, торф.
Теофіпольщина — „край богом даний". З давніх-давен приваблює своїм історичним минулим, родючими чорноземами, вигідним географічним положенням та українською гостинністю.
Куточок України, який одним із найперших в державі розпочав та завершив реформи у сільському господарстві, що забезпечило одне із перших місць в області по показниках ефективності ведення галузі. Який не лише виробляє сільськогосподарську продукцію, а й має можливості повної її переробки в межах району.
Тут живуть та працюють Герой України, Заслужені працівники сільського господарства та освіти, досвідчені цукровари, працьовиті хлібороби та прості гостинні люди.
З кожним днем ми стараємось виростити більше хліба, надоїти більше молока, виробити більше цукру, побудувати більше житла - зробити все, щоб забезпечити гідне майбутнє підростаючому поколінню.
Однак, щоб забезпечити збалансований розвиток всіх, без винятку, галузей економіки - без інвестицій нам не обійтись.
Ми бажаємо вивчати досвід інших та не поскупимось поділитись власними здобутками.
Тож запрошуємо до співпраці!