Набір громадян України на військову службу за контрактом у Збройних Силах України |
|
З метою виконання завдань та відновлення боєздатності Збройних Сил України районні військові комісаріати Хмельницької області проводять набір громадян України віком від 18 до 60 років на військову службу за контрактом і резерву Збройних Сил України, до навчальних військових частин Сухопутних військ, Високомобільних десантних військ, Повітряних сил та інших військових частин на посади рядового, сержантського та старшинського складу. Військовослужбовцям Збройних Сил України держава гарантує: стабільне грошове забезпечення, яке з 1 січня 2016 року підвищено до рівня 7000 грн - 14000 грн, одноразову матеріальну допомогу впродовж кожного року, виплату грошового допомоги на оздоровлення, щорічну оплачувану відпустку (від 30 до 45 діб), професійне зростання, безкоштовне медичне обслуговування в закладах МО України та інше. |
|
|
Військова служба осіб офіцерського складу за контрактом
Якщо Ви вирішили присвятити своє життя служінню Батьківщині в Збройних Силах України на посадах осіб офіцерського складу, отримати можливість для самореалізації, загартуватися фізично і духовно, звільнитися від батьківської опіки, побачити нових людей та нові місця, Вам слід переглянути можливість проходження військової служби за контрактом.
Військова служба є державною службою особливого характеру, яка полягає у професійній діяльності придатних до неї за станом здоров’я і віком громадян України, пов’язаній із захистом Вітчизни. Час проходження військової служби зараховується громадянам України до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
На військову службу осіб офіцерського складу за контрактом приймаються громадяни, які пройшли професійно-психологічний відбір і не досягли граничного віку перебування на військовій службі, мають відповідний рівень освіти (спеціаліст, магістр) та професію, споріднену з військово-обліковою спеціальністю (далі — ВОС), відповідний рівень фізичної підготовки та за станом здоров’я є придатними до військової служби.
Граничний вік перебування на військовій службі встановлюється:
для військовослужбовців молодшого офіцерського складу — до 45 років;
для військовослужбовців старшого офіцерського складу: майорів (капітанів 3 рангу), підполковників (капітанів 2 рангу) — до 50 років; полковників (капітанів 1 рангу) — до 55 років;
для військовослужбовців вищого офіцерського складу — до 60 років.
Для осіб офіцерського складу контракт про проходження військової служби укладається строком на 5 років в календарному обчисленні, за умови, щодо досягнення граничного віку проходження військової служби їм залишився термін, яким є більшим за строк контракту.
Контракт припиняється (розривається), а військовослужбовці, які проходять службу за контрактом, звільняються з військової служби:
після закінчення строку контракту;
за віком — у разі досягнення граничного віку перебування на військовій службі;
за станом здоров’я — на підставі висновку (постанови) військово-лікарської комісії про непридатність або обмежену придатність до військової служби;
у зв’язку із скороченням штатів — у разі неможливості використання на службі у зв’язку із скороченням штатів або проведенням організаційних заходів;
через сімейні обставини або інші поважні причини, перелік яких визначається Кабінетом Міністрів України;
за службовою невідповідністю;
у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту військовослужбовцем;
у зв’язку із систематичним невиконанням умов контракту командуванням;
у зв’язку з обвинувальним вироком суду, що набрав законної сили.
Соціальний та правовий захист військовослужбовців та членів їхніх сімей.
Військовослужбовці користуються усіма правами і свободами людини та громадянина, гарантіями цих прав і свобод, закріпленими в Конституції України та законах України, з урахуванням особливостей, встановлених чинним законодавством України.
Час перебування громадян України на військовій службі зараховується до їх страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Матеріальне, грошове та інші види забезпечення
Держава гарантує військовослужбовцям достатнє матеріальне, грошове та інші види забезпечення в обсязі, що відповідає умовам військової служби, стимулює закріплення кваліфікованих військових кадрів.
До складу грошового забезпечення входять:
посадовий оклад, оклад за військовим званням;
щомісячні додаткові види грошового забезпечення (підвищення посадового окладу, надбавки, доплати, винагороди, які мають постійний характер, премія);
одноразові додаткові види грошового забезпечення.
Продовольче, речове та інше забезпечення військовослужбовців
Продовольче та речове забезпечення військовослужбовців здійснюється за нормами і в терміни, що встановлюються Кабінетом Міністрів України.
Офіцери, які проходять військову службу за контрактом мають право на отримання замість належних їм за нормами забезпечення предметів речового майна грошової компенсації в розмірі вартості зазначених предметів.
Право військовослужбовців на відпустки
Офіцерам надаються щорічні основні відпустки із збереженням грошового, матеріального забезпечення та наданням грошової допомоги на оздоровлення у розмірі місячного грошового забезпечення.
Тривалість щорічної основної відпустки для офіцерів, які мають вислугу в календарному обчисленні:
до 10 років, становить 30 календарних днів;
від 10 до 15 років — 35 календарних днів;
від 15 до 20 років — 40 календарних днів;
понад 20 календарних років — 45 календарних днів. Святкові та неробочі дні при визначенні тривалості щорічних основних відпусток не враховуються.
Право військовослужбовців на охорону здоров’я та медичну допомогу
Офіцери мають право на безоплатну кваліфіковану медичну допомогу у військово-медичних закладах охорони здоров’я. Вони щорічно проходять медичний огляд, щодо них проводяться лікувально-профілактичні заходи.
Офіцери та члени їх сімей мають право на санаторно-курортне лікування та відпочинок у санаторіях, будинках відпочинку, пансіонатах і на туристських базах Міністерства оборони України, інших утворених відповідно до законів України військових формувань та правоохоронних органів. Такі військовослужбовці сплачують 25 відсотків, а члени їх сімей — 50 відсотків вартості путівки.
Забезпечення військовослужбовців та членів їх сімей жилими приміщеннями
Офіцери та члени їх сімей, які проживають разом з ними, забезпечуються службовими жилими приміщеннями, що повинні відповідати вимогам житлового законодавства.
Військовослужбовцям, які мають вислугу на військовій службі 20 років і більше, та членам їх сімей надаються жилі приміщення для постійного проживання. Такі жилі приміщення надаються їм один раз протягом усього часу проходження військової служби.
Для офіцерів військова частина зобов’язана орендувати житло для забезпечення ним військовослужбовця та членів його сім’ї або за бажанням військовослужбовця виплачувати йому грошову компенсацію за піднайом (найом) жилого приміщення.
За більш детальною інформацією про військову службу осіб офіцерського складу за контрактом звертайтесь у Теофіпольський районний військовий комісаріат.
ПРИВАБЛИВО. ПРОФЕСІЙНО. ПОЧЕСНО.
|
Пройшло два роки звідтоді, як наша держава захищає свій суверенітет від військової агресії недружнього сусіда. Звичайно, що значну роль у захисті своєї країни від злочиних посягань відіграють контрактники. Що змінилося за останній період стосовно проходження військової служби за контрактом? Які відміності нинішнього набору у «контрактне» військо на відміну від попереднього? У чому полягає специфіка несення такої служби сьогодні, її перспективи та роль у захисті держави? Про це розмова з бойовим офіцером, учасником АТО, військовим комісаром Теофіпольського районного військового комісаріату підполковником Василем Кубіним (на фото). |
Військова служба за контрактом – перспективна альтернатива безробіттю
Військова служба за контрактом – перспективна альтернатива безробіттю |
З метою проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України 29 січня у Теофіпольському районному центрі зайнятості проведено семінар з орієнтації на службу в Збройних Силах України для безробітних, які перебувають на обліку в центрі зайнятості. Військовий комісар Теофіпольського районного військового комісаріату Василь Кубін ознайомив присутніх з умовами, порядком проходження військової служби, пільгами та соціальними гарантіями для військовослужбовців та членів їх сімей. У своєму виступі підполковник військової служби зазначив, що на сьогоднішній день створена і постійно вдосконалюється гнучка система соціального захисту військовослужбовців військової служби за контрактом - це гідна заробітна плата, мінімальний розмір якої становить 7000 грн. (залежно від військового звання, посади та вислуги років), гарантована відпустка у зручний для службовця час, медичне обслуговування, забезпечення житлом, харчуванням, одягом та можливість пільгового навчання у закладах освіти. Військовий комісар також ознайомив присутніх з переліком вакантних посад рядового, сержантського та старшинського складу для проходження військової служби за контрактом у військових частинах Збройних Сил України.
Громадяни, які виявили бажання проходити військову службу за контрактом, подають до військових комісаріатів за місцем перебування на військовому обліку або реєстрацією місця проживання заяву з проханням щодо прийняття їх на військову службу за контрактом. Без сумніву, основною перевагою контрактної служби є те, що ти свідомо робиш вибір для свого майбутнього, робиш свій внесок у захист Вітчизни. Теофіпольський районний центр зайнятості і надалі співпрацюватиме із районним військовим комісаріатом в напрямку проведення інформаційно-роз’яснювальної роботи серед населення щодо проходження військової служби за контрактом у Збройних Силах України. |
Служба за контрактом
Чому 3 – 5 років військової служби за контрактом краще 9 – 12 місяців строкової військової служби?
Перед багатьма юнаками, які досягли призовного віку (18 років) і здобули вищу, професійно-технічну або повну середню освіту, постає питання вибору подальшого життєвого шляху. Для тисяч свідомих представників молоді наступним етапом їх біографії стає строкова військова служба – адже її проходження є обов’язковою умовою при працевлаштуванні за деякими професіями. Збройні Сили України пропонують розумну альтернативу 9 – 12 місяцям строкової військової служби: Ви маєте право, не очікуючи призову, укласти контракт про проходження військової служби строком 3 – 5 років (залежно від категорії посад, на яких ви плануєте проходити службу, а якщо Ви були призвані за мобілізацією-на 6 місяців).
Такий вибір має чимало переваг, зокрема: ви матимете можливість моделювати свою військову кар’єру, обираючи на свій смак спеціальність, військову частину і навіть підрозділ, в яких проходитимете службу.
Ви отримуватимете не «символічний» посадовий оклад строковика, а грошове утримання контрактника - для солдата першого контракту - 7 тисяч гривень, командира відділення – 8 тисяч гривень, командира роти – 12 тисяч гривень, командира батареї – 13 тисяч гривень, командира бригади – 14 тисяч гривень);
- додаткові грошові виплати та винагороди (допомога на оздоровлення, підйомна допомога в розмірі вісім мінімальних заробітних плат, матеріальна допомога для вирішення соціальних питань тощо);
- вільний вибір місця та умов служби по всій території України;
- якісне безкоштовне медичне обслуговування;
- щорічна відпустка від 30 днів, тривалість якої зростає зі збільшенням вислуги, крім щомісячного грошового забезпечення при вибутті у відпустку виплачується допомога на оздоровлення в такому ж розмірі;
- додаткові відпустки (для навчання, творчі, соціальні, інші згідно закону);
- безкоштовне харчування в обід (або компенсація), триразове харчування в добовому наряді;
- право на отримання безкоштовного житла.
Ви не будете розташовуватися в казармі (у разі наявності у вас житла за місцем проходження служби).
У вас буде гарантований 5-денний робочий тиждень, а також щорічна основна відпустка та додаткові відпустки.
Ви матимете перспективи продовжити службу за новим контрактом, отримуючи підвищення у посаді та у військовому званні.
Ви отримаєте професійну підготовку за обраною вами спеціальністю і серйозну практику – за спеціальністю, яку ви вже маєте (наприклад – водія). Цей досвід стане вам у пригоді у подальшому житті.
Час військової служби буде зараховано до страхового стажу, стажу роботи, стажу роботи за спеціальністю, а також до стажу державної служби.
Ви матимете можливість продовжити навчання за заочною формою (після продовження військової служби за новим контрактом) або стати курсантом вищих військових навчальних закладів, які готують офіцерів Збройних Сил України.
Ви станете членом численного колективу Збройних Сил України, служити в якому є честю, знайдете тут і вчителів, і справжніх бойових друзів, разом з якими захищатимете від злочинних посягань Українську державу і Український народ.
Докладнішу інформацію про військову службу за контрактом у Збройних Сил України та наявність вакансій можна отримати у Теофіпольському районному військовому комісаріаті щоденно (контактний телефон 3-02-09) з 8.00 до 16.00.