lorem

admteof@ukr.net

РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ПЕРЕЛІК інформаційно-довідкових матеріалів з питань цивільного захисту Теофіпольського району

Приймальням «гарячої телефонної лінії» для надання консультативної допомоги населенню щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій
Телефони " Гарячої лінії" Райдержадміністрації:3-12-34; 3-06-63

Все про субсидії

БЕЗПЕКА ГРОМАДЯН
Безпека громадян
Меню сайту
Повідомлення
Голодомор
Податкова

Підприємництво

Підприємництво здатне вирішувати такі соціальні завдання, як проблему зайнятості, створення джерел доходів для населення, виробництво товарів і послуг для населення за доступними цінами. Значна його роль у вирішені економічних задач: створення конкурентного середовища, залучення приватного капіталу і зовнішніх інвестицій, удосконалення технологій, наповнення бюджету.

Останні роки зберігалася позитивна тенденція до збільшення кількості малих та середніх підприємств. За очікуваними даними кількість малих та середніх підприємств станом на 1 січня 2016 року становить 217 одиниць.

         В середньому по району на 10 тис.осіб наявного населення в 2015 році припадає  80 малих  та середніх підприємств, що є на рівні минулого року.

Переважна частина підприємств району розміщена в смт.Теофіполь. У галузевій структурі малого бізнесу 58,0 % займають підприємства сільського господарства,  3,0 % - промислові підприємства,  2,0% - підприємства будівельної галузі,  32 % - підприємства оптової та роздрібної торгівлі, 2,0% - транспорт і зв’язок, 1,0 %  - операції з нерухомістю,  2,0 % - надання інших послуг.

Чисельність працюючих, які працюють  у суб’єктів  підприємницької діяльності за попередніми даними становить 3420 осіб.

Питома вага малих  та середніх підприємств у загальній кількості підприємств-суб’єктів господарювання у 2015 році становить 93,0%.

В районі активно розвивається мережа торгових закладів, які належать суб’єктам підприємницької діяльності-фізичним особам.

Так, станом на 1 січня 2016 року кількість суб’єктів підприємницької діяльності-фізичних осіб становить 736 осіб. В середньому по району на 10 тисяч наявного населення припадає 273  підприємців – фізичних осіб.

Одним з головних завдань розвитку малого підприємництва є вирішення питань зайнятості населення, та збільшення надходжень у місцеві бюджети. Вживаються заходи щодо стабілізації ситуації на ринку праці. Щороку збільшується число створених нових робочих місць у малому підприємництві.

Продовжується робота служби зайнятості в заохоченні та підтримці безробітних в започаткуванні власної справи шляхом виплати одноразової допомоги по безробіттю. Перевага була надана безробітним, які розпочали власну справу у сільській місцевості.

Основним напрямком підприємницької діяльності є торгово-посередницька діяльність: торгівля продуктами харчування, промисловими і господарськими товарами, надання транспортних послуг.

За січень - грудень 2015 року  обсяг  роздрібного товарообороту підприємств, які здійснюють діяльність із роздрібної торгівлі та ресторанного  господарства оцікується на рівні 61,4  млн.грн., або 105,6 % до відповідного періоду попереднього року.

Районною робочою групою з вивчення цінової ситуації постійно забезпечується дослідження ринків послуг та основних продовольчих товарів на предмет дотримання державної дисципліни цін. Проводиться  моніторинг цін на соціально значущі продовольчі товари.

         Переробним підприємством ПП "Добрий хліб", яке створило постійно діючу торгову мережу, проводиться реалізація хлібобулочних виробів за ціною виробника.

В асортименті підприємств  району є хліб "Формовий" (соціальний). Соціальний хліб виробляється та реалізовується  у  с. Святець  ТОВ "Святець",              с.Олійники  СГВК "Олійники".

В районі працює 11 спеціалізованих  продовольчих (фірмових) магазинів з реалізації  виробниками району власної  продукції.

 В населених пунктах району проводиться виписка сільськогосподарської продукції (хлібобулочні вироби, м’ясопродукти, овочі, крупи) для населення від місцевих виробників за цінами нижчими ринкових.

         Крім того,  проводяться ярмарки за участю сільгоспвиробників району, де проводиться реалізація сільськогосподарської продукції за ціною виробника.   Станом на 1 січня 2016 року проведено 55 ярмарку, на яких було реалізовано продукції на суму 797,2 тис.грн. 

         Заклади роздрібної торгівлі району в достатній кількості забезпечені основними продовольчими товарами.

  На даний час в районі нараховується 93 фермерських господарств,   площею 5 867 га,  563 громадян ведуть одноосібне сільськогосподарське виробництво на 1 427 га землі.

За останні 2 роки надходження від суб’єктів малого  та середнього підприємництва до бюджетів всіх рівнів в середньому склали близько 30 %  всіх надходжень.

В той же час, в районі гостро відчувається нестача коштів для розвитку малого підприємництва. Комерційні банки не зацікавлені в наданні підприємницьким структурам довгострокових кредитів.

Органи місцевого самоврядування своєчасно по заявах суб’єктів підприємницької діяльності виділяють земельні ділянки під розміщення об’єктів торгівлі, громадського харчування, побутового обслуговування населення, ведення фермерського господарства,   тощо.

Значна допомога надається підприємницьким структурам по підготовці, реєстрації та перереєстрації установчих документів.

Станом на 1 січня 2016 року  через центр надання адміністративних послуг надано  10266  адміністративних послуг.

    

 

Історія
Герб
Вибори 2015
Вибори
Реформи в Україні
РЕФОРМИ
Підтримай АРМІЮ
Відправ СМС на номер 565
Пошук
Форма входу
Меню
Підписка

Введіть свою email адресу:

Отримуйте свіжі новини

Календар
«  Червень 2024  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
     12
3456789
10111213141516
17181920212223
24252627282930
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Банери
Установите Flash player для просмотра!
Вверх
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz