Працівники установ культури Теофіпольського району долучилися до Всеукраїнської акції «День української вишиванки», одягнувши в цей день яскраві вишиванки.
21 травня в центральній районній бібліотеці відбулася виробнича нарада для бібліотечних працівників району по питаннях:
1. Методика проведення соціального дослідження «Стан та використання краєзнавчих фондів у бібліотеках області». Доповіла провідний бібліотекар ЦБС Тимощук В. П.
2. Проведення акції «Бібліотека українського воїна». Поінформувала провідний бібліотекар ЦБС Тимощук В. П.
3. Робота бібліотек з засобами масової інформації. Ознайомила присутніх з даним питанням провідний методист ЦБС Синюк Н. Б.
4. Організація роботи бібліотек. Висвітлила дане питання директор ЦБС Рудик С.А.
В нараді бібліотечних працівників взяла участь начальник відділу культури райдержадміністрації Філик Лідія Іванівна, яка більш детально ознайомила присутніх із відзначенням Всеукраїнської акції «День української вишиванки», зазначивши, що основною метою заходу є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення району.
«Вишиванка - це символ, який єднає українців незалежно від мови, якою спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Нині свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці-незламні духом, на своїй Богом даній землі, готові захищати свою країну, культуру та історію. Цього ж року до Дня вишиванки приурочено також Всеукраїнську акцію «Подаруй захиснику вишиванку», яка має на меті підняти бойовий та моральний дух українських воїнів у зоні АТО. Військовим на передову з допомогою волонтерів планують передати вишиванки, щоб служили оберегом нашим воїнам. Збір вишиванок триватиме до 1 липня» - сказала Лідія Іванівна та наголосила на тому, щоб працівники культури приєдналися до цієї благородної справи.
Цього ж дня працівники культури райцентру зібралися в приміщенні дитячої художнтої школи. Директором дитячої художньої школи - Левицькою Оленою Іванівною, проведено цікаву розповідь про історію вишиванки.Зокрема, Олена Іванівна зазначила, що у вишиванці найглибше відображається орнаментальне багатство народного мистецтва. Вона дає численні зразки геніальних композицій. Вишивка- це скарбниця колективного генія, в ній втілено чудеса, народні вигадки, фантазії. Споконвіків вишиті сорочки були оберегами для українського народу. Особлива роль вишивки у духовному житті людини, створення естетичного середовища у праці, відпочинку, святкуванні. Кожна лінія у вишивці має свій символ, знак. Ці символи передавалися від прабабусь до внучок. Особливого розквіту вишиванка набула в сучасному житті українців. Стало модно носити вишитий одяг не тільки в Україні, але й в Європі та інших країнах світу.
|