Працівники установ культури Теофіпольського району долучилися до акції «День вишиванки», одягнувши сьогодні яскраві вишиванки.
19 травня на базі Новоставецького будинку культури пройшов І тур конкурсу «Кращий за професією», в якому взяли участь: директори, художні керівники сільських закладів культури.
Начальник відділу культури райдержадміністрації Лідія Філик, яка більш детально ознайомила присутніх із відзначенням Всеукраїнської акції «День української вишиванки», зазначивши, що основною метою заходу є збереження українських цінностей та їх популяризація серед молоді та населення району.
![](/foto3/05_16/denvish19.05.2.jpg)
Вишиванка - це символ, який єднає українців незалежно від мови, якою спілкуються, віросповідання чи політичних поглядів. Нині свято набуває особливого змісту, адже демонструє, що українці-незламні духом, на своїй Богом даній землі, готові захищати свою країну, культуру та історію. Вишивка- це скарбниця колективного генія, в ній втілено чудеса, народні вигадки, фантазії. Споконвіків вишиті сорочки були оберегами для українського народу. Особлива роль вишивки у духовному житті людини, створення естетичного середовища у праці, відпочинку, святкуванні. Кожна лінія у вишивці має свій символ, знак. Ці символи передавалися від прабабусь до внучок. Особливого розквіту вишиванка набула в сучасному житті українців. Стало модно носити вишитий одяг не тільки в Україні, але й в Європі та інших країнах світу.
![](/foto3/05_16/denvish19.05.3.jpg)
![](/foto3/05_16/denvish19.05.4.jpg)
![](/foto3/05_16/denvish19.05.5.jpg)
|