У зв’язку з настанням сухої погоди почастішали випадки горіння сухої трави. Найчастіше виникають такі пожежі саме на відкритих територіях власних домоволодінь, лісових масивах та степових зонах. Як правило вони виникають через необережність людей. В середньому за добу рятувальники до п’яти разів залучаються до гасіння сухої рослинності.
Головне управління ДСНС України у Хмельницькій області вкрай стурбоване ситуацією, пов’язаною з загорянням сухої трави. Нерідко такі випадки призводять до пожеж розташованих поруч будівель, відключень ліній електропередач надвисокої напруги, а також пожеж лісових насаджень та торфовищ, у зв’язку з чим державі наносяться значні матеріальні та екологічні збитки.
У ЗВ’ЯЗКУ З ЦИМ, ГОЛОВНЕ УПРАВЛІННЯ ДСНС УКРАЇНИ У ХМЕЛЬНИЦЬКІЙ ОБЛАСТІ ЗВЕРТАЄТЬСЯ ДО ВСІХ ГРОМАДЯН З СУВОРИМ ЗАСТЕРЕЖЕННЯМ:
Шановні громадяни, будьте дуже обережними з вогнем у межах будь-якої природної території. Щоб ваша необережність не стала причиною пожежі сухої трави – ніколи не підпалюйте суху траву на галявинах у лісі, не викидайте недопалки поблизу доріг та річок де найчастіше і відбуваються загоряння. Якщо ви побачите, як це роблять інші, зупиніть їх і поясніть, чим небезпечне спалювання трави.
Державна служба з надзвичайних ситуацій наголошує про заборону спалювання сухого листя та трави і іншої рослинності на території приватних землеволодінь. Тому, що це може призвести не тільки до пожежі та нещасних випадків, але і є надзвичайно небезпечним. До складу сухої рослинності входять пил, окис азоту, вуглекислий газ, важкі метали та бензоперен, що може викликати в людини ракові захворювання.
Не розводьте багаття в сухому лісі. Якщо ж ви помітили пожежу, що починається, наприклад, невелике загоряння трави або тліючу лісову підстилку від покинутого кимось багаття, намагайтеся загасити його самі. Іноді досить просто затоптати полум'я (правда, треба почекати і переконатися, що трава або підстилка дійсно не жевріють, інакше вогонь може з'явитися знову).
Якщо пожежа досить сильна, і ви не можете загасити її самотужки – якнайшвидше сповістіть тих, хто повинен цим займатися. Зателефонуйте до служби порятунку за телефоном "101" і повідомте про загоряння і як туди доїхати. Давайте спільними зусиллями збережемо природу!
Інспектор 36 ДПРП ГУ ДСНС України
у Хмельницькій області
лейтенант служби цивільного захисту
Олег Кедрун
|