4 лютого перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський провів засідання комісії з питань техногенно-екологічної безпеки та надзвичайних ситуацій райдержадміністрації та районного міжвідомчого оперативного штабу з питань безпеки громадян та захисту найважливіших об’єктів інфраструктури району, за участю членів комісії.
Розглянувши питання порядку денного про переведення районної ланки територіальної підсистеми єдиної державної системи цивільного захисту у режим підвищеної готовності та забезпечення безпеки громадян та захисту найважливіших об’єктів інфраструктури району, комісія з питань ТЕБ та НС райдержадміністрації та районний міжвідомчий оперативний штаб вирішили:
- вжити заходів щодо надійного функціонування місцевої системи оповіщення;
- при прийнятті та перегляді місцевих бюджетів передбачити кошти на поповнення матеріальних резервів в обсягах, затверджених відповідними номенклатурами та утворення резервних фондів в обсягах, достатніх для забезпечення проведення робіт з ліквідації можливих надзвичайних ситуацій;
- через мережу консультаційних пунктів з питань цивільного захисту населення, сільських селищних радах, організувати на постійній основі інформування населення щодо:
- конкретних дій за попереджувальним сигналом «Увага всім»;
- місць знаходження захисних споруд, маршрутів руху до них;
- посилення заходів безпеки, порядку дій на випадок виникнення терористичної загрози, виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру;
- організувати проведення евакуаційними органами всіх рівнів уточнення складу, планів прийому та розміщення евакуйованого населення в безпечних районах, планів всебічного забезпечення населення та розрахунків транспортного забезпечення евакуаційних заходів, (виходячи із реальної наявності транспортних засобів, що знаходяться на території району.
- керівнику мобільної групи оперативного реагування на надзвичайні ситуації техногенного характеру на найважливіших об`єктах інфраструктури району забезпечити заправку техніки необхідною кількістю паливно-мастильних матеріалів та чергування вказаних сил і засобів у цілодобовому режимі.
- розглянути питання можливості забезпечення мобільних груп оперативного реагування паливно-мастильними матеріалами.
- здійснити протягом лютого-березня 2015 року перевірки наявності планів цивільного захисту на особливий період на об’єктах, які визначені розпорядженням Хмельницької облдержадміністрації від 24.11.2008 року №3/2008-рт.
- опрацювати питання щодо створення та функціонування єдиної бази даних відеозаписів з камер зовнішнього відеоспостереження, а також додаткового обладнання такими системами уразливих в диверсійному відношенні об’єктів, приміщень, територій. Досягти з керівниками цих об’єктів домовленості про збільшення термінів зберігання відеоінформації на носіях.
- організувати проведення перевірок та заходів з підготовки найпростіших укриттів (цокольні або підвальні приміщення) до прийому та укриття населення, довести інформацію щодо порядку укриття населення до мешканців будинків, які плануються для укриття в зазначених приміщеннях;
- вжити заходів щодо заключення додаткових угод з автоперевізниками для перевезення постраждалого населення у разі проведення евакуаційних заходів в режимі підвищеної готовності та/або надзвичайної ситуацій, скласти переліки визначеної техніки з порядком її залучення.
- активізувати роботу з інформування населення про місця знаходження захисних споруд та діям при виникненні надзвичайних ситуацій і терористичних загроз.
- провести роз’яснювальну роботу з населенням щодо необхідності посилення заходів безпеки, порядку дій на випадок терористичної загрози, виявлення підозрілих предметів, транспортних засобів та осіб, поведінка яких викликає підозру.
Начальникам спеціалізованих служб цивільного захисту району:
- перевести служби цивільного захисту району в режим підвищеної готовності;
- уточнити завдання підрозділів служб та функціональні обов’язки посадових осіб служб цивільного захисту;
- уточнити розрахунки сил і засобів служб, їх можливості, порядок оповіщення та збору формувань служби;
- на базі існуючих спеціалізованих служб і підрозділів (будівельних, медичних, ремонтних) в районі, населених пунктах, підприємствах, установах створити позаштатні спеціалізовані формування, призначені для проведення конкретних видів невідкладних робіт під час реагування на надзвичайні ситуації. Укомплектувати їх необхідним обладнанням та матеріалами;
- уточнити плани реагування та порядки взаємодії з іншими службами при виникненні НС;
- уточнити наявність матеріальних засобів в матеріальних резервах служб, при необхідності поповнити відповідно до затверджених номенклатур та надати пропозиції щодо необхідного доукомплектування за відомчою належністю та облдержадміністрації, для подальшої підготовки пропозицій до Кабінету Міністрів України.
- забезпечити посилену охорону особливо важливих об’єктів та об’єктів уразливих у терористичному відношенні, які знаходяться в підпорядкуванні служби;
- визначити сили, засоби та керівний склад, які залучатимуться до роботи місцевої мобільної групи оперативного реагування;
- визначити порядок залучення сил та засобів за зверненням керівників мобільних груп оперативного реагування.
|