Намір України розбудовувати відносини з ЄС на принципах інтеграції був вперше проголошений у Постанові Верховної Ради України від 2 липня 1993 року «Про основні напрями зовнішньої політики України». У документі закріплювалося, що «перспективною метою української зовнішньої політики є членство України в Європейських Співтовариствах за умови, що це не шкодитиме її національним інтересам. З метою підтримання стабільних відносин з Європейськими Співтовариствами Україна підпише Угоду про партнерство і співробітництво, реалізація якої стане першим етапом просування до асоційованого, а згодом - до повного її членства у цій організації». Відносини між Україною та Європейським Союзом були започатковані в грудні 1991 року, коли Міністр закордонних справ Нідерландів, як представник головуючої в ЄС країни, у своєму листі від імені Євросоюзу офіційно визнав незалежність України. У подальшому стратегічний курс України на європейську інтеграцію був підтверджений та розвинутий у Стратегії інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 11 червня 1998 року, та Програмі інтеграції України до ЄС, схваленій Указом Президента України 14 вересня 2000 року.
Зокрема, у Стратегії набуття повноправного членства в ЄС проголошено довготерміновою стратегічною метою європейської інтеграції України. Політика України щодо розбудови відносин з Європейським Союзом впроваджується на основі Закону України від 1 липня 2010 року «Про засади внутрішньої і зовнішньої політики» (в редакці від 1 січня 2015 року). Відповідно до статті 11 Закону однією з основоположних засад зовнішньої політики України є «забезпечення інтеграції України в європейський політичний, економічний, правовий простір з метою набуття членства в ЄС». Дорожню карту та першочергові пріоритети становлення та розвитку України як члена європейської сім’ї визначено Стратегією сталого розвитку “Україна - 2020”, схваленою Указом Президента України №5/2015 від 12 січня 2015 року. У Документі зазначено, що ратифікувавши Угоду про асоціацію між Україною та ЄС, Україна отримала інструмент та дороговказ для внутрішніх перетворень, а виконання вимог цієї Угоди дає можливість Україні в подальшому стати повноцінним членом ЄС.
В рамках популяризації Дня Європи в Україні в Теофіпольському районі проведено ряд заходів. Зокрема, 17 травня в приміщенні міського будинку культури Теофіпольського цукрового заводу центральною районною бібліотекою було створено європейську зону «Все про Європу: читай, слухай, дізнавайся в пункті європейської інформації», де представлено книжкову виставку «Україна і ЄС – разом у майбутнє», карту Європи під назвою «Я поділяю європейські цінності», а саме (демократія, свобода, свобода вибору, свобода особистості, рівність, права людини, толерантність, гідність), на столах презентовалася інформація: «Хочеш здобути освіту у Європі? Запитай нас», «Вивчай мови країн Європи», «Пункт європейської інформації», де були представлені буклети підготовлені методистами та бібліографом районної бібліотеки, література надіслана УБА.
Бібліограф Олеся Прус презентувала буклет про те в яких учбових закладах країн Європи можна здобути освіту, провідний методист Наталія Синюк ознайомила із послугами які надаються у пункті європейської інформації у бібліотеці. 20 травня в приміщенні центральної районної бібліотеки смт Теофіполя діяла виставка «Україна та ЄС – разом у майбутне». Проведений інтерактивний майданчик «Відкрий Європу для себе» для учнівської молоді.
За матеріалами Теофіпольської ЦРБ
|