30 червня 2016 року Урядовий комітет з питань європейської, євроатлантичної інтеграції, міжнародного співробітництва та регіонального розвитку під головуванням Віце-прем'єр-міністра із питань європейської та євроатлантичної інтеграції України Іванни Климпуш-Цицнадзе схвалив проект Закону України «Про енергетичну ефективність будівель».
Проект Закону розроблено Держенергоефективності спільно з Мінрегіоном на виконання Плану пріоритетних дій Уряду на 2016 рік та зобов’язань за договором про заснування Енергетичного Співтовариства.
«Нарешті сьогодні схвалено важливий законопроект, який дозволить створити необхідні правові умови та запровадити інформаційні інструменти і фінансові стимули для ефективного використання паливно-енергетичних ресурсів в житлових та громадських будівлях», – прокоментував Голова Держенергоефективності Сергій Савчук та додав, що одним із важливих зобов’язань України, як повноправного члена Енергетичного співтовариства, є імплементація у національне законодавство вимог Директиви 2010/31/ЄС «Про енергетичну ефективність будівель».
«У рамках виконання взятих на себе Україною зобов’язань відповідно до Угоди про асоціацію між Україною та Європейським Союзом сьогодні зроблено значний крок до підвищення рівня енергетичної ефективності будівель відповідно до оновленого законодавства ЄС», – підкреслив Голова Агентства та додав, що метою цього законопроекту є створення умов для скорочення споживання енергії в будівлях.
Так, у законопроекті визначено:
основні засади державної політики у сфері енергетичної ефективності будівель;
порядок та умови визначення енергетичної ефективності будівель, встановлення мінімальних вимог до неї;
механізми залучення коштів на впровадження енергоефективних заходів та інструменти гарантування фінансування заходів із підвищення рівня енергетичної ефективності будівель;
особливості розроблення національних планів щодо збільшення кількості будівель з близьким до нульового рівнем споживання енергії.
Також, проектом Закону передбачено створення відкритих баз даних, а саме: сертифікатів та виконавців сертифікації енергетичної ефективності будівель, а також звітів про результати обстеження систем опалення, гарячого водопостачання та кондиціонування будівель.
Реалізація норм законопроекту дозволить громадянам, бюджетним установам та підприємцям значно заощаджувати на оплаті за спожиті енергетичні ресурси та комунальні послуги, що сприятиме підвищенню енергетичної незалежності держави.
Джерело: http://www.kmu.gov.ua/control/publish/article?art_id=249154285