lorem

admteof@ukr.net

РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ПЕРЕЛІК інформаційно-довідкових матеріалів з питань цивільного захисту Теофіпольського району

Приймальням «гарячої телефонної лінії» для надання консультативної допомоги населенню щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій
Телефони " Гарячої лінії" Райдержадміністрації:3-12-34; 3-06-63

Все про субсидії

БЕЗПЕКА ГРОМАДЯН
Безпека громадян
Меню сайту
Повідомлення
Голодомор
Податкова
Головна » 2014 » Травень » 15 » Нова модель державного управління із ширшими правами та можливостями регіонів
10:05
Нова модель державного управління із ширшими правами та можливостями регіонів

В умовах складної суспільно-політичної ситуації в Україні все гостріше ставиться питання децентралізації повноважень та територіальної організації влади. Саме з цього приводу сьогодні віце-прем'єр-міністр України – Міністр регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України Володимир Гройсман провів відео-селекторну нараду з представниками регіонів. Делегацію від Хмельницької області очолив голова обласної державної адміністрації Леонід Прус.
Володимир Борисович озвучив бачення уряду на шляху до децентралізації владних повноважень у нашій державі. В першу чергу посадовець наголосив на розрізненні понять федералізації та децентралізації, оскільки існують тенденції до ототожнення цих понять з боку сил незацікавлених у цілісній суверенній Україні. Посадовець наголосив, що країна може стати сильною лише тоді, коли буде сильне і дієздатне місцеве самоврядування. Зробити його таким покликана децентралізація влади – передача більшості повноважень держави органам місцевого самоврядування і ресурсів для реалізації цих повноважень. Позицію уряду з цього приводу озвучив віце-прем'єр: «Громада є ключовою і їй вирішувати, де і які дороги будувати в себе у місті, селі чи селищі, як розвивати соціальну інфраструктуру, контролювати якість роботи місцевої влади, яку ця громада обрала».
Загалом потенційну реформу умовно можна розділити на організаційну та економічну складові. Так, до першої варто віднести ліквідацію державних адміністрацій, створення виконкомів місцевими радами, які обрані громадою даної території, а також значне розширення прав територіальних представництв центральних органів виконавчої влади (інспекцій, дозвільних органів і т.д.). Економічне підґрунтя розширення повноважень регіонів полягає у перерозподілі надходження податків на користь місцевих бюджетів. Описуючи майбутню державну модель управління Володимир Гройсман висловив переконання, що в Україні буде покінчено з величезними вилученнями державою коштів з місцевих бюджетів. Реформування місцевого самоврядування передбачає, що частина податків, які раніше забиралися до центрального бюджету, залишатимуться на місцях, і громади зможуть їх спрямовувати на розвиток своїх територій.
Спілкуючись у ході обговорення з колегами та відповідаючи на запитання журналістів голова Хмельницької обласної адміністрації Леонід Прус зауважив, що вкрай важливо уникнути диспропорції у розвитку територій, адже в межах області райони демонструють різні показники економічного розвитку. На переконання посадовця, інструментом для збалансованого розвитку територій повинна стати ефективна регіональна політика.

За матеріалами сайту Хмельницької ОДА

Переглядів: 663 | Додав: Sapelkin | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Історія
Герб
Вибори 2015
Вибори
Реформи в Україні
РЕФОРМИ
Підтримай АРМІЮ
Відправ СМС на номер 565
Пошук
Форма входу
Меню
Підписка

Введіть свою email адресу:

Отримуйте свіжі новини

Календар
«  Травень 2014  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
   1234
567891011
12131415161718
19202122232425
262728293031
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 1
Гостей: 1
Користувачів: 0

Банери
Установите Flash player для просмотра!
Вверх
Copyright MyCorp © 2025
Конструктор сайтів - uCoz