lorem

admteof@ukr.net

РЕКОМЕНДАЦІЙНИЙ ПЕРЕЛІК інформаційно-довідкових матеріалів з питань цивільного захисту Теофіпольського району

Приймальням «гарячої телефонної лінії» для надання консультативної допомоги населенню щодо дій у разі загрози та виникнення надзвичайних ситуацій
Телефони " Гарячої лінії" Райдержадміністрації:3-12-34; 3-06-63

Все про субсидії

БЕЗПЕКА ГРОМАДЯН
Безпека громадян
Меню сайту
Повідомлення
Голодомор
Податкова
Головна » 2016 » Лютий » 20 » Вшанування Героїв Небесної Сотні
12:35
Вшанування Героїв Небесної Сотні

20 лютого 2016 року Україна відзначає День Героїв Небесної Сотні згідно з Указом Президента України від 11 лютого 2015 року № 69/2015 «Про вшанування подвигу учасників Революції Гідності та увічнення пам'яті Героїв Небесної Сотні». Саме в ці дні, два роки тому, під час Революції Гідності, протистояння між народом і тодішнім режимом сягнуло свого піку. 20 лютого 2014 загинуло найбільше активістів Євромайдану. Їх назвали Небесною Сотнею – українців, які загинули в Києві на Майдані, вулицях Грушевського та Інститутській. Гинули за честь, за волю, за право бути Українцем і за свою Батьківщину. Героїчна сотня, зробивши перший крок, журавлиним ключем полинула у вирій вічності, ставши нашими Ангелами-Охоронцями на небі.

Сотні патріотів змінили хід історії нашої держави. Вони вибороли для нас право жити в демократичній країні, відстояли її європейське майбутнє, ризикуючи власним життям. Завдяки їх відвазі та самовідданості диктаторський режим було повалено, у нас з’явився шанс жити по – новому.

Описати, а тим більше відчути глибину трагедії і болю, які впали невимовним тягарем на Україну, нині не під силу нікому. Але під силу кожному із нас вшанувати світлу пам’ять загиблих, та подякувати за незламність, патріотизм, хоробрість усім, хто залишився живим. Адже завдяки цим Героям ми маємо власну історію, власну гідність. Пам’ятаймо про них, знайомих і не знайомих; вони виконали свій обов’язок перед народом і країною.

Щоб віддати належну шану учасникам Революції Гідності та вшанувати пам’ять полеглих, 20 лютого, представники Теофіпольської районної державної адміністрації, Теофіпольської районної та селищної рад, трудові колективи установ, організацій району, волонтери, активісти району скорботною ходою пройшли центральною вулицею селища до пам’ятника усім захисникам суверенної, незалежної, Богом благословенної України. Мітинг-реквієм розпочався виконанням Державного Гімну України.

З промовою до присутніх звернулися: перший заступник голови районної держвної адміністрації Петро Вільшинський, секретар Теофіпольської селищної ради Вадим Казмірчук, волонтер Олександр Колеснік. Пісню «Мамо, не плач» на згадку за сотнею співітчизників, убитих під час мирних протестів, та в шану усім, хто встав на боротьбу за демократичне майбутнє своєї країни виконала Галина Іванюк. Усі, хто прийшов вшанували пам’ять загиблих Хвилиною мовчання. Під пісню «Плине кача по Тисині» громадськість поклала квіти і лампадки до пам'ятного знаку.

Сьогодні ми живемо у країні, яка зробила свій цивілізований вибір і мусить його відстоювати значними зусиллями. Зараз наша правда і наша сила в тому, щоб боротьба та смерть Героїв Небесної Сотні не була марною, ми маємо її продовжити і закінчити могутністю, незалежністю нашої мирної України. Головною метою організації заходу було вшанування пам’яті загиблих героїв. Ми ними пишаємося. Ми їх пам’ятаємо. І завжди будемо пам’ятати!

Довідка:

Під час Революції Гідності понад сотня людей загинули від куль, побиття або відійшли у вічність пізніше від отриманих на Майдані поранень. Їх назвали Героями Небесної Сотні. Пам'ятний День Героїв Небесної Сотні встановлено указом Президента України Петра Порошенка «Про вшанування подвигу учасників Революції гідності та увічнення пам’яті Героїв Небесної Сотні». Їхні імена та назву “імені Героїв Небесної Сотні” надали вулицям у Києві та на батьківщині героїв. Президентом України було ініційовано й затверджений Верховною Радою України заснування Ордену Героїв Небесної Сотні. Також створено “Меморіальний комплекс Героїв Небесної Сотні – Музей Революції гідності”. Також триває  проект Українського інституту національної пам’яті «Майдан: усна історія» з метою зібрати відео та аудіосвідчення активістів Євромайдану про події зими 2013-2014 років. Серед понад 500 інтерв’ю відібрані найпромовистіші й видані книжкою  "Майдан від першої особи. 45 історій Революції Гідності". 

Переглядів: 630 | Додав: Sapelkin | Рейтинг: 0.0/0
Додавати коментарі можуть лише зареєстровані користувачі.
[ Реєстрація | Вхід ]
Історія
Герб
Вибори 2015
Вибори
Реформи в Україні
РЕФОРМИ
Підтримай АРМІЮ
Відправ СМС на номер 565
Пошук
Форма входу
Меню
Підписка

Введіть свою email адресу:

Отримуйте свіжі новини

Календар
«  Лютий 2016  »
ПнВтСрЧтПтСбНд
1234567
891011121314
15161718192021
22232425262728
29
Архів записів
Друзі сайту
Статистика

Онлайн всього: 182
Гостей: 182
Користувачів: 0

Банери
Установите Flash player для просмотра!
Вверх
Copyright MyCorp © 2024
Конструктор сайтів - uCoz