Голова обласної державної адміністрації Михайло Загородний провів нараду із головами райдержадміністрації та міськими (міст обласного значення) головами.
Обговорено питання добровільного об’єднання громад, виконання місцевих бюджетів та мобілізаційні заходи.
В ході засідання, директор Хмельницького Офісу реформ Сергій Яцковський повідомив, що станом 1 липня 241 сільська громада із 604 прийняла рішення про об’єднання.
Михайло Васильович висловив думку, що самостійні громади — це ті, які можуть забезпечити роботою мінімум 70 відсотків свого працездатного населення. Лише тоді буде розвиватися інфраструктура та ця громада.
Звертаючись до керівництва районів та міст голова наголосив: «Будь-яка реформа йде складно. Адміністративно-територіальна реформа відбувається першою. Але підхід має бути виважений і особливий, з врахуванням історичних і культурних особливостей сіл. Ми повинні працювати усі разом, бо жити вам у тих районах».
«Президент хоче максимально делегувати повноваження, щоб громада приймала рішення. І ми маємо створити умови, аби громади активно обговорили всі варіанти і прийняли рішення», - сказав він.
Про виконання місцевих бюджетів області за І півріччя 2015 року та шляхи їх збалансування доповіла заступник директора Департаменту фінансів облдержадміністрації Ярослава Дмитришен.
За її словами, результати виконання місцевих бюджетів за підсумками першого півріччя 2015 року підтверджують, що зміни до бюджетного та податкового законодавства забезпечили реальний ріст ресурсу місцевих бюджетів та підвищили рівень їх фінансової забезпеченості.
Так, за 6 місяців 2015 року обсяг доходів загального фонду місцевих бюджетів області склав 1028,7 млн.грн., що становить 132,7 відсотка до плану на звітний період. Виконання доходів забезпечили усі райони та міста обласного значення.
Тобто, місцеві бюджети отримали реальний додатковий ресурс, що повинно сприяти підвищенню рівня їх фінансової забезпеченості.
Слід зазначити, що запроваджена бюджетна самостійність та фінансова незалежність місцевих бюджетів передбачає підвищення ролі та відповідальності місцевих органів влади щодо наповнення місцевих бюджетів та належне фінансування закладів бюджетної сфери.
Керівникам районів та міст області було доручено за підсумками першого півріччя, за умови перевищення доходів загального фонду місцевих бюджетів не менше ніж на 5 відсотків, переглянути річні планові показники доходів місцевих бюджетів з метою приведення їх у відповідність з реальною податковою базою, а також забезпечити безумовне виконання статті 77 Бюджетного кодексу України в частині передбачення в повному обсязі коштів на виплату заробітної плати працівникам бюджетних установ, її індексації та на проведення розрахунків за енергоносії.
За матеріалами сайту Хмельницької облаcної державної адміністрації
|