Сьогодні, 16 березня, у місцеві студії ПАТ “Укртелеком” перший заступник голови райдержадміністрації Петро Вільшинський взяв участь у селекторній нараді під керівництвом першого заступника голови Хмельницької обласної державної адміністрації Василя Процюка з питань соціально-економічного розвитку та благоустрою територій області.
Також участь у нараді прийняли заступник голови районної ради Роман Непотас, керівники структурних підрозділів з питань економіки, фінансів, соціального захисту, житлово-комунального господарства та державної фіскальної служби.
На порядок денний наради винесено ряд питань, зокрема: про стан соціально-економічного розвитку області за 2015 рік; про виконання показників фінансової самодостатності за 2015 рік та основні шляхи їх покращення; про ефективність ринку праці; про стан справ в агропромисловому комплексі та хід проведення весняно-польових робіт; про проведення місячника з благоустрою та озеленення населених пунктів.
Обсяг внесених з початку інвестування в економіку області прямих іноземних інвестицій на 31 грудня 2015 року становив 166,8 млн.доларів США. У 2015 році в економіку області іноземними інвесторами вкладено 1,1 млн.доларів. Обсяг експорту товарів у розрахунку на одну особу населення становить 309,4 дол. США. Зниження зазначеного показника відбулося за рахунок зменшення обсягів експортних поставок.
Про виконання показників фінансової самодостатності за 2015 рік та основні шляхи їх покращення доповідав директор Департаменту фінансів облдержадміністрації Сергій Пенюшкевич.
Так, одним із важливих показників соціально-економічного розвитку є показник «Фінансової самодостатності», яка визначається по 3 показниках, зокрема:
– тепм зростання доходів місцевих бюджетів (без трансферів), до відповідного періоду попереднього року, по області та районах склав 146,4%;
– доходи місцевих бюджетів (без трансферів), у розрахунку на одну особу населення склав 1,8 тис.грн., що на 0,4 тис.грн. більше минулого року.
– темп зростання (зменшення) податкового боргу за грошовими зобов’язаннями платників податків без урахування податкового боргу платників податків, які перебувають у роцедурах банкрутства або щодо яких судом прийнято рішення (постанову) про зупинення провадження у справі, відсотків до поточного року.
За словами пана Пенюшкевича, щоб покращити зазначені показники потрібно зосередитись на заходах, які передбачають збільшення надходжень основного джерела – податку на доходи фізичних осіб, а саме: збільшенні розміру середньомісячної заробітної плати; зменшення рівня «тінізації» доходів; збільшення площ земель, що здається в оренду за межами населених пунктів; збільшення середнього розміру орендної плати.
Директор Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлана Лукомська ознайомила присутніх зі станом справ на ринку праці.
Так, сума заборгованості із заробітної плати станом на 01 січня-лютого 2016 року складає 5,7%. Проблемним питанням залишається фінансування професійно-технічних навчальних закладів. За попередніми розрахунками у І кварталі поточного року може утворитись заборгованість із заробітньої плати перед працівниками професійно-технічних навчальних закладів.
Надзвичайно важливим в області залишається питання підвищення рівня заробітної плати. Середньомісячна заробітня плата штатних працівників за січень-грудень 2015 року у порівнянні з відповідним періодом 2014 року зросла на 493 грн. або на 17% і склала 3371 ргн.
За інформацією Головного управління Пенсійного фонду в області 250 тис. (третина) працездатного населення офіційно не зайнята в жодній сфері економіки.
Щодо стану справ в агропромисловому комплексі та ходу проведення весняно-польових робіт директор Департаменту агропромислового розвитку Валерій Будзінський зазначив, що за 2015 рік в галузі рослинництва зменшення виробництва відбулося як по сільгосппідприємствах (на 18%) так і по господарствах населення (на 10,2%). Зокрема, урожайність кукурудзи,сої та картоплі знизились майже на третину, цукрових буряків на 17%. В загальному спаді виробництва питома вага галузі рослиництва становить 89,4%, в т.ч. 30,0% – кукурудза та зерно, 14,2% соя, цукрові буряки та картопля – 21%.
Разом з тим, попри складні погодно-кліматичні умови 2015 року показник урожайності зернових культур є третім в державі. Ранніх зернових культур намолочено 1,7 млн.тонн, при середній урожайності 54 ц/га, і цей показник є найвищим в Україні.
Підсумовуючи селекторну нараду Василь Васильович зазначив, що обласна та місцева влада повина плідно та позитивно працювати задля соціально-економічного розвитку нашої області.
За матеріалами Хмельницької ОДА
|