З нагоди Всесвітнього дня охорони праці в Україні з 25 по 29 квітня 2016 року проводиться Тиждень охорони праці на запропоновану Міжнародною організацією праці під девізом: «Стрес на робочому місці: колективний виклик».
Міжнародна організація здоров’я (ВООЗ) (World Health Organisation) відносить стрес до основних хвороб, небезпечних для здоров'я людини у XXI столітті. Проблема стресу існує в багатьох країнах. Так, у Сполучених Штатах Америки 20% збитків, які виникають від плинності персоналу, прогулів, падіння продуктивності праці, породжені професійними неврозами і стресами. Американці наводять цифри збитків від стресових факторів: 500 мільйонів доларів на рік. 33% канадських працівників повідомили, що їм доводилося брати відгули за власний рахунок, оскільки вони відчувати себе виснаженими.
Тривожний показник сьогодення: більш ніж на 90% працівників визнають, що їх психологічний стан визначають саме результати роботи, а не внутрішні ресурси, такі як, наприклад, впевненість в собі.
Метою проведення такого заходу є привернення уваги органів державної влади, суб’єктів господарювання, громадських організацій, засобів масової інформації до необхідності вирішення питань щодо безпеки та охорони праці, забезпечення передумов для реалізації основного принципу державної політики в галузі охорони праці – пріоритету життя і здоров’я працівників відносно результатів виробничої діяльності.
Управління агропромислового розвитку у Теофіпольському районі звертається до об'єднань роботодавців, трудових колективів, усіх профспілкових організацій із закликом активно долучитися до роботи та провести з 25 по 29 квітня 2016 року Тиждень охорони праці на кожному підприємстві, в установі, організації, визначити та вжити додаткових заходів із запобігання нещасним випадкам на виробництві і професійним захворюванням, підвищення рівня безпеки та умов праці.
Пропонуємо протягом Тижня вшанувати пам'ять працівників, які загинули на виробництві, відвідати сім'ї потерпілих, віднайти можливості для надання їм допомоги з вирішення матеріальних, соціально-побутових питань тощо.
Ще раз нагадуємо, що безпека праці – не привілей, не благо, а обов’язкова конституційна умова, що гарантує збереження життя та здоров’я працівникові.
Головний спеціаліст з питань охорони праці УАПР Олександр Косянчук
|