12 cерпня під очільництвом голови обласної державної адміністрації Михайла Загородного відбулося позачергове розширене засідання комісії ТЕБ та НС, необхідність проведення якого викликана пожежною небезпекою.
Зі встановленням сухої спекотної погоди з середньодобовою температурою повітря 24-26 градусів, що на 5-7 градусів вище за норму (вдень 32 - 36 С), яка за прогнозами гідрометеорологічного центра збережеться до кінця серпня, в області різко зросла кількість пожеж в лісових масивах, на торфовищах і сільгоспугіддях.
Часто причиною виникнення таких пожеж є неконтрольоване випалювання післяжнивних залишків, сухої трави, та необережне поводження людей з вогнем.
Питання щодо забезпечення протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній період розглядалось на засіданні комісії ТЕБ та НС в червні поточного року (протокол№6). В області затверджено план запобігання виникненню пожеж в природних екосистемах.
Головою ОДА був затверджений робочий план забезпечення протипожежного захисту місць збирання, переробки та зберігання врожаю 2015 року.
«Разом з тим різке збільшення кількості пожеж, я б сказав майже критичне, такої кількості не було останніх 30 років, змусило провести аналіз виконання тих заходів, які були сплановані. Як показали, проведені за моїм дорученням виїзди оперативних груп, виявлено ряд проблем в організації роботи щодо запобіганню виникнення пожеж в природних екосистемах та під час жнивної кампанії», - сказав Михайло Васильович.
Заходи робочого плану організації протипожежного захисту урожаю виконано лише на 55%. Найгірше організовано роботу в Городоцькому, Віньковецькому, Шепетівському Хмельницькому та Ярмолинецькому районах.
Про заходи щодо запобігання протидії пожежам лісів, торфовищ і сільгоспугідь у літній пожежонебезпечний період 2015 року доповів начальник управління з питань цивільного захисту населення облдержадміністрації Євген Данилюк.
Звертаючись до голів райдержадміністрацій Михайло Васильович наголосив: «Враховуючи високу та надзвичайно високу пожежну небезпеку, разом з правоохоронними органами активізувати контроль, в тому числі рейдовими групами за дотриманням населенням та керівниками підприємств вимог пожежної безпеки та природоохоронного господарства у лісових масивах, торфовищах і сільгоспугіддях».
|