17 березня в Міністерстві молоді та спорту України представники провідних компаній-роботодавців та Центр "Розвиток корпоративної соціальної відповідальності" підписали Пакт заради молоді-2020. Ініціативу підтримали Міністерство молоді та спорту і Міністерство освіти і науки України.
Український Пакт заради молоді-2020 – це продовження загально європейської ініціативи. Україна стала другою європейською країною, яка локалізувала пакт. Підписуючи документ, топ-менеджери компаній зобов’язалися сприяти створенню мінімум 100 партнерств між бізнесом та освітнім сектором і забезпечити 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді до 2020 року.
Наше бачення
Українські компанії дедалі більше відчувають потребу у молоді із потрібними навичками, незважаючи на те, що Україна володіє значним невикористаним потенціалом людських ресурсів.
За даними Державної служби статистики України рівень безробіття серед населення віком 15-24 роки складає 23,1% (2014 рік). Стрімко зростає кількість молодих людей, які виїжджають на навчання та роботу закордон. Україна втрачає людський капітал. Окрім цього, велика кількість молоді з числа внутрішньо переміщених осіб також потребує працевлаштування.
Всі ці факти підтверджують, що бізнес-спільнота та сфера освіти спільно мають відігравати активну роль у вирішенні проблеми освіти і працевлаштування молодих людей. Саме це має за мету і Український Пакт заради Молоді.
Наш заклик до дій та зобов’язання
Ми, підписанти Українського Пакту заради молоді, закликаємо інші компанії, молодіжні організації, постачальників освітніх та навчальних послуг, послугпрацевлаштування, приєднатися і розвивати/зміцнювати співробітництво з метою якісної освіти та працевлаштування молоді.
Ми зобов’язуємось до 2020 року:
1.Сприяти створенню мінімум 100 партнерств між бізнесом та освітнім сектором. З цією метою:
(а) спільно з Міністерством освіти та науки України розробимо Національний план дій для співробітництва бізнесу та освітнього сектору;
(b) сприятимемо обміну кращими практиками співробітництва бізнесу та освітніх закладів, щоб надихати інших;
(с) оцінюватимемо та звітуватимемо щодо впливу наших .
2. Забезпечити 10 000 місць для стажування та першої роботи молоді. З цією метою:
(а) пропонуватимемо більш високоякісне стажування, робочі місця початкового рівня для молоді;
(b) прогнозуватимемо потребу в знаннях та навичках, у тому числі, цифрових, підприємницьких, з фінансової грамотності тощо.
Для функціонування Українського Пакту заради молоді та з метою виконання поставлених зобов’язань буде створено експертну раду.
Результати Українського Пакту заради Молоді будуть представлені на щорічних Національних форумах «Бізнес та університети», а також на 1-му Європейському бізнес-освітньому саміті наприкінці 2017 року.
Приєднуйтесь до Пакту!
Ми закликаємо бізнес та постачальників освітніх та навчальних послуг приєднуватись до Українського пакту заради молоді для посилення його завдань та результатів.
Це допоможе запропонувати молодим українцям можливість розвивати свої знання та здібності в Україні задля їх професійного та соціального майбутнього та майбутнього країни.
Контактна особа - Ольга Янковська, координатор освітніх програм Центру «Розвиток КСВ», oy@csr-ukraine.org, т. 098 836 43 24, http://csr-ukraine.org/event
|