Відповідно до висновків всесвітньої організації охорони здоров`я тварин (МЕБ) упродовж 2012-2015 років значно погіршилась епізоотична ситуація з АЧС на території Балтії та Східної Європи, які зазнали великих економічних, біологічних і продовольчих збитків.
В зв’язку з цим, 16 грудня під керівництвом заступника голови обласної адміністрації Володимира Кальніченка відбулось засідання Державної надзвичайної протиепізоотичної комісії при ОДА по африканській чумі свиней (АЧС).
В Україні починаючи з 2012 року по сьогоднішній день зареєстровано 53 випадки хвороби (з них серед домашніх тварин – 35, 17 – серед диких свиней та один інфікований об’єкт).
З початку 2015 року в нашій державі виявлено 36 випадків АЧС (5 серед диких свиней та один інфікований об’єкт). Африканська чума свиней зареєстрована в 9-ти областях, а саме: Чернігівська – 13; Сумська – 6 в т. ч. 2 серед диких; Київська – 6 в т. ч. 1 серед диких; Рівненська – 2 в т. ч. 1серед диких; Полтавська – 2 в т. ч. 1 інфікований об’єкт; Житомирська - 1 в т. ч. 1 серед диких; Одеська – 2; Миколаївська – 3; Черкаська – 1.
Враховуючи те, що хвороба набрала поширення в дикій природі і серед домашніх тварин, існує велика небезпека потрапляння збудника АЧС на територію Хмельницької області.
В ході засідання також розглянуто питання щодо захворювання тварин на сказ, оскільки епізоотична ситуація по сказу в області залишається складною. Основним джерелом розповсюдження захворювання є червона лисиця, популяція якої зростає. Протягом останніх років захворювання на сказ реєструється серед диких, домашніх та сільськогосподарських тварин.
Як висновк, комісією були прийняті конструктивні рішення щодо відстрілу дикого кабана та червоної лисиці, відповідальності власників свиногосподарств за дотриманням ветеринарно-санітарних вимог, забезпечення контролю за переміщенням живих свиней та використанням м’ясної продукції вказаних видів тварин на території області.
Джерело: http://adm.km.ua/index.php?subaction=showfull&id=1450263066&archive=&start_from=&ucat=5&
|