Сьогодні під головуванням першого заступника облдержадміністрації Василя Процюка, директора Департаменту соціального захисту населення облдержадміністрації Світлани Лукомської, керівників райдержадміністрацій та міст обласного значення відбулося засідання з питань легалізації заробітньої плати і зайнятості населення.
Питання оплати праці та легалізації трудових відносин залишається надзвичайно важливим в області.
«Слід відмітити, що у жовтні поточного року у порівнянні до січня місяця заробітна плата одного штатного працівника по області зросла на 950 грн. і становила 3686 грн. (по Україні – 4532 гривні). По рівню заробітної плати в рейтингу серед областей України Хмельниччина у жовтні місяці посіла 18 місце», - зазначив Василь Васильович.
За моніторинговими даними найбільше зростання номінальної заробітної плати у жовтні поточного року порівняно з січнем місяцем відбулося у Старокостянтинівському районі - на 1652 грн. або на 69%, у місті Шепетівка – на 1388 грн. (52,0%) та у Хмельницькому районі – на 1342 грн. (50 відсотків).
У 5 районах (Кам’янець - Подільському, Красилівському, Старокостянтинівському, Хмельницькому, Шепетівському) та у 4 містах обласного значення (Нетішин, Славута, Старокостянтинів, Шепетівка) заробітна плата перевищила середній рівень по області. Водночас, найнижчі розміри заробітної плати у жовтні поточного року спостерігались у Старосинявському (2698 грн. або 73% до обласного показника), Ярмолинецькому (2950 грн. – 80,0%) та Чемеровецькому (2955 грн. – 80%) районах. Серед міст обласного значення – у місті Кам’янець - Подільський – 3495 грн. або 95% до обласного показника.
У листопаді поточного року на спільному засіданні обласної тимчасової комісії та робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати і зайнятості населення окремим районам було дано доручення вжити дієвих заходів для забезпечення підвищення середнього рівня заробітної плати за листопад місяць.
Однак, аналізуючи прогнозні дані по заробітній платі за листопад, слід зауважити, що доручення не виконується у Віньковецькому (по дорученню – 3440,0 грн., прогноз – 3400,0 грн.) та Теофіпольському (по дорученню – 3800,0 грн., прогноз – 3500,0 грн.) районах.
Дані питання потребують постійного контролю, тому, надано доручення головам райдержадміністрацій та міст обласного значення, до кінця місяця вжити заходів для покращення ситуації у питанні оплати праці.
Джерело: http://adm.km.ua/index.php?subaction=showfull&id=1450263014&archive=&start_from=&ucat=5&
|