Захід проводиться в рамках проекту ОБСЄ «Вдосконалення Національної стратегії громадянського суспільства в Україні». Проект має допомогти Україні на основі міжнародних стандартів та найкращих національних практик переглянути існуючу Стратегію державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні щодо її законодавчого та інституційного вдосконалення. Нова Стратегія визначатиме основні напрямки та тенденції розвитку громадянського суспільства на період 2015-2020 рр.
Під час заходу присутнім представлено пропозиції експертів робочої групи проекту, створеної за підтримки Координатора проектів ОБСЄ в Україні та обговорено презентацію щодо інституалізації нових тенденцій концентруватися навколо наступних ключових тем:
- концептуальні визначення громадянського суспільства, організації громадянського суспільства із зазначенням видів;
- структура, формат та зміст оновленої Стратегії;
- новели Стратегії щодо моніторингу, оцінки та звітування.
У засідання круглого столу взяли участь представники обласних держадміністрацій, громадських рад при органах виконавчої влади та громадських організацій з Тернопільської, Хмельницької, Чернівецької, Івано–Франківської та Донецької областей.
Експерти ОБСЄ В.Купрій, О.Вінніков, М.Лациба та представник Уповноваженого з питань зв’язків із громадськістю та інформаційних технологій офісу Уповноваженого Верховної Ради України з прав людини М.Чаплига озвучили основні підходи, використані при підготовці документа. Зокрема, в своїх доповідях виступаючі торкнулись питань концептуальних визначень, принципів державної політики, мети та стратегічних напрямків, механізмів реалізації стратегії а також моніторингу та оцінки виконання стратегії.
Учасники заходу висловили свої пропозиції та зауваження до проекту стратегії, які будуть розглянуті та враховані у розроблені нової Стратегії державної політики сприяння розвитку громадянського суспільства в Україні на період до 2020 року.
Джерело:http://adm.km.ua/index.php?subaction=showfull&id=1444320684&archive=&start_from=&ucat=5&
|